Ochrana ventilů – Flashlube

Aditiva Flashlube ochrání Váš motor

Značková motorová aditiva Flashlube jsou celosvětově uznávané a populární motorové příměsi do pohonných hmot motorů s pohonem na LPG / CNG, naftu, benzin, bioplyn a metan. Mazivová aditiva Flashlube jsou určena i do motorových olejů.

Produkty Flashlube jsou úspěšně prodávány více než 30let ve více jak 100 zemích světa. Jak ukazují testy i zkušenosti uživatelů, značková aditiva Flashlube prokazatelně zlepšují jízdní vlastnosti, snižují výdaje na spotřebu, jsou ekologická, nehořlavá a nevýbušná. Aditiva Flashlube získala řadu ocenění.

Flashlube snižuje opotřebení motorových ventilů

Plynové motorové palivo LPG (dříve známé jako propan-butan) je díky své ceně palivo budoucnosti. Je levnější než benzin a snižuje znečištění ovzduší. Jedná se však zároveň o suché hořlavé palivo, které na rozdíl od benzinu, neobsahuje přísady ke snižování opotřebení. Vstupuje do spalovací komory jako plyn s vyšším oktanovým číslem (112), což vede k vyšším spalovacím teplotám, které zvyšují mimořádnou zátěž horkých a suchých ventilů a ventilových sedel. Při provozu vozidla či plavidla na CNG, metan nebo bioplyn je situace obdobná.

Nedostatek ventilového maziva spolu s vyšší spalovací teplotou LPG/CNG však často vyústí v předčasné poškození motorových ventilů, jehož hlavním problémem je tzv „zaklepání ventilů“ a opotřebení ventilových sedel. Následkem toho musí být hlava válců opravena nebo vyměněna. I vytvrzené ventily a ventilová sedla jsou náchylná k selhání kvůli korozi a narušení, když se jezdí na plyn LPG (propan-butan), CNG či jiný výše uvedený plyn. Nehledě na postupné ztráty výkonu, zvýšení spotřeby paliva a výfukových emisí je oprava hlavy válců je obvykle velký výdaj, který se navýší, když ventil poškodí píst nebo blok válců.

Řez hlavou motoru bez použití Flashlube

Řez hlavou motoru s použitím Flashlube

Flashlube Valve Saver Fluid je motorové aditivum do LPG, do CNG, ale také do vozidel s pohonem na metan, bioplyn (biometan) a rovněž benzin. Pokud jezdíte s vozidlem, které pohání plyn nebo benzin, toto aditivum vám může udělat velice dobrou službu.

Flashlube Valve Saver Fluid je koncentrovaná přísada, která u vozů na plyn nahrazuje olovo. Aditivum je vyrobeno tak, aby v prvé řadě minimalizovalo opotřebení ventilových sedel. Zároveň poskytuje celkovou ochranu motoru.

Aditiva do LPG / CNG chrání motorové ventily. Aditivum aplikované do paliva, udržuje horní části válců čisté, promazané a snižuje jejich vysokou teplotu. Čistota a správná funkčnost ventilových sedel vede k lepšímu chlazení ventilů a ke snížení přehřívání výfukových ventilů, k čemuž jinak dochází důsledkem propouštění horkého výfukového plynu.

Aditiv Flashlube Valve Saver Fluid však není pouze čistič horních částí válců. Obsahuje totiž celou řadu nejen čisticích, ale také ochranných složek. Je to první čisticí aditivní mazivo, které obsahuje náhražku olova. Výrazně snižuje opotřebení ventilových sedel a spolu s tím poskytuje vše, co by motoru poskytoval kvalitní olovnatý benzin.

Pravidelným doplňováním motorového aditiva do LPG či CNG se tak účinně předchází problémům u motorů poháněných plynem.

Flashlube Valve Saver Fluid je důležitý pro vozidla jezdící na LPG, CNG nebo benzin. Může být také použit do všech dvou nebo čtyřdobých motorů, jako jsou motorová kola, sekačky na trávu a přívěsné motory. Musí být používán s normálním palivem nebo olejovým mixem. Přečtěte si také více o tom, jaký vliv má LPG/CNG aditiv od Flashlube na funkčnost motoru s pohonem LPG a CNG stav ventilů a ventilových sedel.

Výhody

 • Ochrana ventilů a ventilových sedel
 • Čistí vstřikovací trysky a palivový systém
 • Snižuje náklady na pohonné hmoty
 • Snižuje škodlivé emise
 • Cena je přiměřená při srovnání s ostatními produkty
 • Ekonomické 50 ml stačí na 50 litrů paliva

Vlastnosti

 • K dostání od 50 ml do 20 litrů
 • Může se používat s katalytickým konvertorem a kyslíkovými senzory
 • Doplnění malých lahví z velkých nádob šetří peníze
 • Láhve, ze kterých se snadno nalévá
 • Odměrky na nádobách
 • Žáruvzdorná nádoba pro bezpečnost

Všechna aditiva Flashlube jsou nehořlavá, nejedovatá a nejsou nebezpečná.

Aditivní mazivo Flashlube Valve Saver Fluid můžete používat u vozidel s katalytickým konvertorem a kyslíkovými senzory.

Flashlube Valve Saver Kit

Pokud si u nás necháte přestavět vozidlo na pohon LPG nebo CNG namontujeme Vám Flashlube Valve Saver Kit za příplatek 1500,-Kč s DPH, pokud se rozhodnete pro dodatečnou montáž, tak je už cena 2000,-Kč s DPH

Zde můžete shlédnout animaci, jak Flashlube Valve Saver Kit funguje:

Všechna balení Flashlube Valve Saver Fluid, tedy 500ml, 1l , 2,5 l a 5l, můžete kdykoliv zakoupit na naši čerpací stanici.

Při montáži Flashlube Valve Saver Kit je možné namontovat i pavoukové rozdělovače pro tří až deseti válcové motory pro přesnější dávkování pro jednotlivé válce. Použitelné i pro motory provedení boxer.

Nabídku na montáž pro konkrétní motor a konkrétní pavoukový rozdělovač Vám řekneme po prohlídce vozu, u dobře známých motorů i po telefonické konzultaci

HAVEL PLYN a.s.

Studenec 311
512 33 Studenec

Tel.: 481 595 100
Mobil: 737 248 427

Objednávky na servis
dinova@havel-plyn.cz

Nacenění přestavby LPG / CNG
havel@havel-plyn.cz

Vedoucí autodílny
servis@havel-plyn.cz